Devlet Bahçeli, MHP’den ayrılanlara Adana’dan Çağrı Yaptı: "ARAMIZDAN KOPAN ÜLKÜCÜLERLE HELALLEŞMEYE HAZIRIM”

16 Nisan 2019 13:28 Ahmet Deniz AĞCA
Okunma
836
Devlet Bahçeli, MHPden ayrılanlara Adanadan Çağrı Yaptı: ARAMIZDAN KOPAN ÜLKÜCÜLERLE HELALLEŞMEYE HAZIRIM”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 50. kuruluş yıl dönümü için gittiği Adana'da yaptığı tarihî konuşmada MHP'den ayrılanlara "yuvanıza dönün" çağrısında bulunarak, artık üç hilalin altında toplanma zamanının geldiğini bildirdi.
Bahçeli, "Aramızdan bir şekilde kopup giden, samimi pişmanlık yaşayan, yuvasının özlemini çeken her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyorum. Samimi çağrımı tekrarlıyorum. 9 Şubat 1969'dan 9 Şubat 2019'a kadar geçen 18 bin 262 günde herhangi bir sebepten dolayı küsen, kızan, kırılan kardeşlerime diyorum ki; kavuşmak için vazgeçilmez yeminle 50 yıllık emanet hepimize yetecek. Gelin millî bekamızın bu zamanki mücadelesine katılın. El birliği yapalım, ülkü birliği yapalım; ne kadar iş birlikçi ve terör sevici varsa yakalarından tutalım." dedi.
Bahçeli, MHP genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve tüm yöneticilerinin katılımıyla, MHP'in 50. yıl dönümü kutlamaları kapsamında TÜYAP Adana Fuar Alanı'nda düzenlenen törene katıldı.
Törende, AK Parti adına Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da hazır bulundu.
Fuar alanı ve çevresini dolduran mahşeri bir kalabalığa hitap eden Bahçeli,  kutlamalara katılanlara teşekkür etti.
"Partimizin 50. yılı kutlu olsun. Niyaz ederim ki tarihî varlığımız, haklı bahtiyarlığımız ebedî olsun." diyen Bahçeli, kutlama programı için Adana'ya gelirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını söyledi.
Bahçeli, "Sayın Cumhurbaşkanı şahsımı telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade etmiştir. Partimizin 50. kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bugünde, böylesi heyecan verici bir düşünce, MHP mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın böyle bir düşünce ve tasarrufu 50. kuruluş yıl dönümümüz için müstesna ve muazzez bir armağan olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza hep birlikte, ayakta takdir, tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.
Konuşmasında birlik, beraberlik ve kardeşliğin öneminden bahseden Bahçeli, şunları kaydetti:
"Allah'a şükrediyorum ki 9 Şubat 1969'dan tam 50 yıl sonra yine aynı yerdeyiz, yine aynı çizgideyiz, yine aynı iradenin izindeyiz. Dile kolay bir ülkünün peşinde 50 yıl geçti, kopan takvim yaprakları sarardı, yıllar yılları kovaladı, ömürler su gibi akıp gitti. Elden ele aktarılan, dilden dile anlatılan, gönülden gönüle akıtılan vazgeçilmez yeminle 50 yıl geride kaldı. Böyle bir şubat ayıydı, tarih yine 1969'un 9 Şubatı'ydı, Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisinin olağanüstü kongresi Adana'da toplanmıştı. Bir karar verilecekti, bir adım atılacaktı, bir hareket başlayacaktı. Merhum Başbuğ’umuz 50 yıl önce bugün, Türkiye'nin şanlı geleceği için yeni bir başlangıcı, yeni bir çağı, yeni bir Ergenekon'u müjdeliyordu.
Kutlu bir doğum gerçekleşiyor, kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliği fiile geçiyordu. 1919 Samsun'undan 50 yıl sonra yeni bir yürüyüş başlıyor, yeni bir meşale yanıyordu. Ne mutlu ki 9 Şubat 1969'da partimizin ismi Milliyetçi Hareket Partisi olmuştu. Amblemlerimiz üç hilalin mührüyle oluştu."
BİZ 50 YILDIR BU BEDHAHTLARLA MÜCADELE ETTİK
Devlet Bahçeli, MHP'nin 50. yıl dönümünün hayırlı olmasını temenni ederek, "Partimizin 50. yılı kutlu olsun. Niyaz ederim ki tarihî varlığımız, haklı bahtiyarlığımız ebedi olsun." diye konuştu.
Vazgeçilmez yeminle 50 yıla eriştiklerini, bu geçen zamanda vatan sevgisinin kefili olduklarını belirten Bahçeli, "Beyaz Türk-zenci Türk" ayrımının maksatlı olduğunu, Türkiye'de hiç kimsenin ikinci sınıf insan şekilde tabir edilemeyeceğini vurgulayarak şunları söyledi:
"Bugün de kan aynı kandır, fıtrat değişmemiş, fikir değişmemiş, fiilî mücadele değişmemiş ve tıpatıp aynı noktada düğümlenmiştir. Tarihimizle kavgalı, milletimizle mesafeli, değerlerimizle arası açık sözde aydınlar, sözde siyaset mühendisleri, çürük demokrasi havarileri için elbette ne söylense beyhudedir. Onlar Türkiye’nin kuyusunu kazmakla meşgul olan köksüzlerdir. Onlar değişim çığlığı atarken aslında teslimiyet ve yabancılaşmayı kelime ve kavram oyunlarıyla öven ve temenni eden ihanet lobisidir. Biz 50 yıldır bu bedhahlarla mücadele ettik."
TÜRKİYE'NİN BEKASI İÇİN BEKÇİ OLMAYA HAZIRIZ
MHP Lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerini bir beka imtihanı olarak değerlendirdiklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:
"Bugünkü nöbet bizdedir, bugünkü nöbetçiler felaketler karşısında celadet anıtı gibi yükselen Milliyetçi-Ülkücü Harekettir. Bu nöbete girenlere utanmadan 'bekçi' diyorlar. Akıllarınca alay edip aşağılamaya çalışıyorlar. Ancak battıkça batıyorlar, çakıldıkça un ufak oluyorlar. Bekçilik şerefli bir vazifedir. Sabırla beklemek, sebatla nöbet tutmak onurların en onurlusudur. Büyüklük Allah'a mahsustur, ne var ki milletse mevzu bahis, hayattan geçmeyen, ruhunu teslim etmeyen namerttir. Millî bekaysa konu, canımızın ne ederi, cananımızın ne değeri var, bin defa feda olsun. Eli titreyenin, tereddüt geçirenin billahi kanı kurusun. Bize 'Saray bekçisi.' diyen Kılıçdaroğlu'na gerçekten acıyorum, perişanlığına üzülüyorum. O da biliyor ki Türkiye'nin bekası için bekçi olmaya hazırız. O da görüyor ki Türk milletinin bekası için bekçilikse bize düşen seve seve yaparız. Allah'tan emperyalizmin piyonu değiliz. Allah muhafaza, terör örgütlerinin taşeronluğuna heves etmiyoruz. YPG’ye 'vatanlarını savunanlar', hendek kazan teröristlere 'arkadaş' demiyoruz. 15 Temmuz’a 'tiyatro' diyen alçalmanın muhatabı değiliz. Evet, bekçiyiz, kalpleri imanla çarpan vatan bekçileriyiz. Evet, bekçiyiz, vatan ve millî bekanın nöbetini, uğruna 'ha ekmek yemişiz ha kurşun' adanmışlığıyla tutuyoruz."
ZEKÂ SORUNU VAR DİYENLER HİLKAT GARİBELEİRDİR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "CHP’nin mirasını yiye yiye kuşa çeviren bela mıdır, cefa mıdır, heba olmuş bir siyaset enkazı mıdır?" diyerek tepki gösteren Bahçeli, "Bu zihniyet sahipleri mazideki ihtişamdan utanan sefillerdir. Utançları daha sonra unutkanlığa dönen gafillerdir. 'Beka sorunu değil, zeka sorunu.' var diyen hakikat katilleri, hilkat garibeleridir." dedi.
Bahçeli, 15 Temmuz 2016'da dehşet verici bir gece yaşandığını hatırlatarak, FETÖ iblisinin silaha davrandığını, bombayı kuşandığını, işgale teşebbüs ettiğini vurguladı.
Bahçeli, şunları kaydetti:
"Türk tarihinde yaşanan ihanetlerin en şiddetlisiydi. Millî bekamız ağır bir saldırıya maruz kalmıştı. Tarihî 'Şark Meselesi' tekrar masaya koyulacaktı. Anadolu karanlığa gömülecek, Türk milleti birbirine düşecek, Mütareke yıllarından daha ağır bir manzara karşımıza çıkacaktı. Tarih şuuruyla hareket ettik, millî sorumluluğumuzun gereği neyse onu yaptık. Türk milleti sevdalılarını beka nöbetine çağırmıştı. Bu çağrı Çanakkale’yi geçilmez yapan çağrıydı. Bu çağrı ölürsem şehit, kalırsam gazi inancının tezahürüydü. 7 Ağustos Yenikapı buluşmasının ana çatısı beka hissiyatıydı."
Bahçeli, küresel emperyalizm Türkiye'nin üstüne geldiğini, köşeye sıkıştırmak için kurgular yaptığını dile getirdi.
"Pensilvanyalı kardinal, arkasındaki Trump, FETÖ sığınağı diğer ülkeler Türkiye’nin zaaf anını kolluyorlardı." ifadesine yer veren Bahçeli, şöyle devam etti:
"İş başa düştü, tarihî görev cumhurun iradesine tevzi ve teslim edildi.  Cumhur ittifakı bu şekilde doğdu. Türk milleti 16 Nisan Halk Oylamasıyla Cumhuriyet tarihinde yeni ve üçüncü bir sayfa açtı.  24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri ile Türkiye resmen yeni bir hükûmet sistemine geçiş sağladı. Partimize olmadık saldırılar yapıldı. Âdeta siyasi lince uğradık, sanki ölüm fermanımızı ilam ettiler. 1 Kasım’dan sonra başlayan hain akın, 24 Haziran öncesinde zirveye çıktı. 7 Haziran 2015 Seçimlerinden sonra yine Kılıçdaroğlu’nun FETÖ-PKK mihmandarlığında planladığı tuzağı tam merkezinden bozduğumuz için 1 Kasım 2015’ten sonra başımıza gelmedik kalmadı. Kötüden iyi çıkarmak için tezgah kuruldu. İhanete irade kılıfı geçirmek için akla hayale sığmayan iğrençlikler sahnelendi. Paradigma değişikliği parolasıyla duyguları istismar edilmiş arkadaşlarımızdan imzalar toplandı. Olağanüstü kurultay fırtınası koparıldı. 'İktidar olacağız.' diyerek tarlalarda toplaşıp siyasi şovlar yapıldı. Ne günlerdi ne büyük bir trajediydi, tam bir imha operasyonuydu."