SUNUŞ

31 Mayıs 2018 15:11 Prof. Dr.E. Semih YALÇIN
Okunma
2203


 

 

Değerli Devlet Okurları,

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 3 Kasım 2019 tarihinde birlikte yapılması düşünülen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin, 26 Ağustos2018 tarihinde yapılmasının uygun olacağını açıklaması üzerine süreç hızla ilerlemiş ve ülkemiz 24 Haziran 2018’de yapılması kararlaştırılan seçimlerin atmosferine girmiştir.

Bu seçimlerin ülkemiz bakımından bir dönüm noktası olduğunda herkes hem fikirdir.Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sık sık ifade ettiği üzere; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 1923’teki kuruluşu ve 1946’daki çok partili hayata geçişinden sonra üçüncü büyük yapılanma dönemini yaşamaktadır. Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemi tüm kurum ve kurallarıyla bu seçimde aziz milletimizin iradesi ile hayata geçirilecektir. Daha güçlü ve tek başlı bir yürütme, yürütmeden bağımsız bir yasama ve bağımsız ve tarafsız bir yargı sistemi ile Türkiye önce bölgesinde, sonra da dünyada önemli bir güç hâline gelecektir. Buna inancımız tamdır. Türk milleti her şeyin en güzeline layıktır.

Mayıs ayları, tarihimizin derinliklerinde çok önemli olayları yaşadığımız aylar olarak hafızalarımıza kaydedilmiştir. Öncelikle “3 Mayıs Milliyetçiler Günü”,bir zulüm, işkence ve haksızlık günü olmakla birlikte, sonuçları bakımından Türk milliyetçiliği fikriyatının gençliğe mal olduğu bir sürecin de başlangıcı olmuştur. Merhum Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş ve merhum Hüseyin Nihal Atsız başta olmak üzere 23 ülkü devinin o yıllarda çektiği çileler, sıkıntılar ve gördükleri zulümler, işkenceler yeni bir doğumun da habercisi olmuştur.

19 Mayıs,Türk’ün, istiklal mücadelesi için Mustafa Kemal Paşa ile kutlu yola çıkışının tarihidir. 29 Mayıs, bir kutlu fethin, “Konstantiniyye”yi “İstanbul” yapan bilgi, bilinç ve ruhun tarihidir.

Bütün bu özel günleri tarihimizin ibret ve kahramanlık sayfalarına yazdıran insanlarımıza, Fatih Sultan Mehmet Han’a, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, BaşbuğAlparslan Türkeş’e, Hüseyin Nihal Atsız ve arkadaşlarına, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. İstiklal mücadelesi ve fetih ruhuyla ülkenin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizin bayramlarını kutluyoruz.

Önümüzdeki seçimlerin milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

“Milletaklı”nın tabii ve tarihî bir tezahürü olan eden cumhur ittifakının, “bin yıllık kardeşliğin, güven ve huzurun, geleceğin, istikrarlı yönetimin, millîbekanın ve mutlu kadın, huzurlu Türkiye’nin teminatı” olduğunu söylüyoruz. Cumhur ittifakına verecekleri destek ile milletimizin 24 Haziran’da “millî devlet,güçlü iktidar”ın önünü açacağına olan inancımızı bir kere daha ifade ediyoruz.

Esen kalınız efendim.

 

 

 

 

 

Prof. Dr. E. Semih YALÇIN