EDİTÖRDEN

14 Ekim 2017 13:59 Prof. Dr.E. Semih YALÇIN
Okunma
803

EDİTÖRDEN

 

           

Kıymetliokurlar,

 

Türk milleti veTürkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bundan bir yıl önce büyük bir badire atlattık. 15 Temmuz 2016’da kökü dışarıda bir ihanet şebekesi, taşeronu olduğu ülkeler adına kanlı bir darbe girişimi gerçekleştirmiş, ülkemizin bekasına kastetmişti.Milletin silahlarını millete karşı kullanan, devletimizin sinir uçlarına kadar yerleşmiş bulunan hain yapılanma 249 vatan evladını şehit etti. Üçbine yakın vatan evladı da gazi oldu. Türk milleti bir kerede daha kendisine, milli ve manevi değerlerine, Cumhuriyetine, demokrasisine yönelen bu kanlı ihanet kalkışmasını bertaraf etti.

Bu bir yıl içinde suçlular yakalanmış, yargıya teslim edilmiş ve yargı önünde hesap vermekte, devlet, kendi içindeki “paralel” yapılanmayı temizlemektedir. Geçmişi 1970’li yıllara uzanan, “hücre” sistemine göre yapılanan ve “din, inanç” gibi kutsal değerlerimizi acımadan istismar eden, “hizmet” gibi insani bir kavramın arkasına gizlenen böyle bir yapı, böyle bir terör örgütü ile mücadelenin zorluğu ortadır. Bunu biliyoruz. Fakat bu mücadele yapılırken gerekli hassasiyetin gösterilmesi, suçlu ile suçsuzun ayrılması ve mağduriyetlere meydan verilmemesi çok büyük önem taşımaktadır. Eğer bu yapılmazsa, maşeri vicdan yara alacak ve bu da bölücü-yıkıcı çevrelerce kullanılacaktır. İlk başta FETÖ, bu konuyu kullanarak millet ile devletin arasını açmak, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyecektir.

Bu mücadelede en önemli hususlardan biri de FETÖ’nün “siyasi ayağı”dır. Bunun ortaya çıkartılıp, yargıya intikal ettirilmesi gerekir. Bu konu da ihmal edilmemelidir.Çünkü Sayın Devlet Bahçeli’nin TBMM çatısı altında bir gurup konuşmasında bahsettiği gibi “haine merhamet, mazluma ihanettir!

6 Temmuz 2017 tarihi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Başkanı oluşunun 20.Yılıdır. Şanla, Şerefle geçen Kutlu 20. Yılın, başta Sayın Genel Başkanımıza ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. MHP’deki liderlik anlayışı ve geleneğini Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten Sayın Devlet Bahçeli’ye uzanan çizgide benim analizimde okuyacaksınız.

Dergimizin bu sayısında da çok değerli yazılar, araştırmalar bulacaksınız. Yine bu sayımızda Türk milletinin değişik meseleleri hakkında birbirinden önemli makaleler yeralmaktadır.

Her sayımızla birlikte artan teveccühünüz için teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile30 Ağustos Zafer Bayramınızı ve Mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, Türk-İslam Dünyasına hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz. Sağlıkla,huzurla kalınız efendim.

 

 

 

Prof. Dr. E. Semih YALÇIN

 

.